Az olasz foci kedvelői: Bajnokok Ligája!

• Linkek - 8 db

AZ OLASZ FOCI KEDVELŐINEK KLUBJA vezetője

Íme a szerdai játéknap eredményei

E-Csoport: Olympic Lyon-Fiorentina

Mindkét csapat nyílt sisakkal vetette bele magát a küzdelembe, ám az első félidőben nem sok említésre méltó esemény történt a Stade Gerland gyepén, ha csak az nem, hogy Claude Puel vezetőedző már a 26. percben strukturális változtatást hajtott végre, és Michel Bastos helyett Sidney Govout hozta be.

A játékrész hajrájában azonban felpezsdültek az események, a 44. percben a holland Pieter Vink játékvezető nem adta meg a lyoniak találatát – a bosnyák Miralem Pjanic helyezett a hálóba –, előtte ugyanis Govou szabálytalankodott.

Aztán egy perccel később ismét a bíró volt a főszereplő, Vink azonnal piros lapot mutatott fel a könyöklő Alberto Gilardinónak, aki így nagy valószínűséggel nem szerepelhet a Loki ellen az október 20-i, Fiorentina elleni budapesti meccsen – azonnali kiállítás után ugyanis vélhetően több mint egymeccses eltiltást kap.

A második félidő kissé nyugodtabb ütemben kezdődött, de egyre inkább kidomborodott a Lyon emberelőnye és fölénye.

A 69. percben még kimaradt Govou helyzete, ám a 76. percben megtört a jég, Pjanic góljával megszerezte a vezetést a Loki következő ellenfele, a Lyon. Govou és Källström passzolgatott a tizenhatoson belül, utóbbi jobbról középre adott laposan, Frey kivetődve beleütött a beadásba, amely Pjanic elé kerül, aki nem hibázott. 1–0.

És az Olympique tovább rohamozott, az újabb hazai gólt csak a szülőföldjén védő Sébastien Frey akadályozta meg, amikor a 82. percben egy közeli fejest, majd lövést hatástalanított.

Az eredmény ezek után nem változott, Gilardino kiállításával tehát igencsak kellemetlen helyzetbe hozta a Fiorentinát.

A csoprt másik mérközése: Liverpool-DVSC TEVA:1-0 (Kuyt 45. - _)

F-Csoport: Internazionale-Barcelona

Hiába volt ott a pályán a nyáron csapatot cserélő Zlatan Ibrahimovic és Samuel Eto’o is, nemcsak ők, hanem csapattársaik sem tudtak a kapuba találni, így az Internazionale–Barcelona találkozó 0–0-s döntetlennel ért véget a Bajnokok Ligája F-csoportjában. A kvartettet így az első forduló után a Dinamo Kijev vezeti, amely a második félidei jó játékának köszönhetően 3–1-es győzelmet aratott a BL-újonc Rubin Kazany ellen.

Lionel Messi már a 2. percben ráijesztett a hazai nézőkre, ugyanis mintegy 30 méteren keresztül zavartalanul vezethette fel a labdát, 18 méteres lapos lövésére azonban leért Júlio César.

Ezt követően is a Barcelona játszott veszélyesebben, a 8. percben például a leshatárról kilépő Zlatan Ibrahimovic került nagy helyzetbe, de hiába vette át jól mellel Xavi nagyszerű passzát, lövése elkerülte a bal felső sarkot.

Az első ígéretes hazai lövés Maicon nevéhez fűződött, akinek 20 méteres lökete ugyancsak fölé-mellé szállt. Az Inter jóformán egy épkézláb akciót sem tudott kialakítani, ám Samuel Eto’o és Diego Milito jelenléte miatt a katalán védők figyelme egy másodpercre sem lankadhatott.

Az első fél óra végén az argentin csatár lógott meg egy előrevágott labdával, ám lapos lövése Víctor Valdés kezeiben halt el.

A 33. percben Wesley Sneijder durrantott fölé egy lövőcsel után, majd Thierry Henry másolta le a holland produkcióját a másik oldalon.

A félidő zárásaként még Júlio César paskolta fölé Messi próbálkozását, így a szünetre gól nélküli döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második játékrész mozgalmasan kezdődött, először Ibrahimovicot állították meg nagy helyzetben les miatt, majd Sneijder lövése kerülte el centikkel a bal alsó sarkot, végül (még mindig csak a 47. percben) ismét Ibrahimovic előtt adódott lehetőség, de a svéd akrobatikus mozdulattal csak a háló tetejére tudta juttatni a labdát.

A labda az első negyvenöt perchez hasonlóan továbbra is a Barcánál volt, ám hiába játszottak hatalmas mezőnyfölényben a katalánok, nem tudtak fogást találni az Inter remekül működő védelmén – Lúcio például egy ízben látványos mozdulattal mentett kritikus szituációban Ibrahimovic elől.

A 72. percben már az Inter-védők is verve voltak, ám a segítségükre sietett Messi, aki nagy igyekezetében tulajdonképpen felszabadított az ordító helyzetben lévő Daniel Alves elől, akinek már csak a hálóba kellett volna pofoznia a Henrytól kapott labdát.

A kevés ígéretes hazai akciók egyikét nem sokkal a vége előtt Yaya Touré állította meg, aki nemes egyszerűséggel lerántotta az előretörő Davide Santont.

A hálók a hátralévő időben sem rezdültek meg, így csakúgy, mint a két együttes legutóbbi, 2002-es milánói összecsapása, ez is 0–0-s döntetlennel ért véget.

A csoport másik meccsén:Dinamo Kijev-Rubin Kazan: 3-1 (Yussuf 71.,