BL.: A 3. kör

A-csoport:

Bordeaux-Bayern München : 2-1 (Ciani 22.,Planus 40., - Ciani 6.(ög))

Juventus-Maccabi Haifa : 1-0 (Chiellini 47.)

Miközben a Bordeaux és a Bayern a csoport első helyéért küzdött Franciaországban, a Juventus azért harcolt, hogy egy győzelemmel versenyben maradjon a csoport első két helyéért.

Éppen ezért kissé furcsának tűnt, hogy Ciro Ferrara a csoport leggyengébb csapatának tartott Maccabi ellen csupán egy csatárt állított a kezdőbe (David Trezeguet), miközben Vincenzo Iaquinta és Amauri is csak a kispadon kapott helyett. Trezeguet főszerepet játszott a Juve első nagy helyzetében, ám centikkel lemaradt Fabio Grosso beadásáról.

Az első félidő mezőnyfölénye után a második játékrész elején (47. perc) a vezetést is megszerezte a torinói egylet, Diego jobb oldali szabadrúgása után Giorgio Chiellini fejelt a hálóba. Ez az egy gól pedig elég is volt a Juventus számára, a torinóiak megszerezték a győzelmet. 1–0.

B-csoport:

CSZKA Moszkva-Manchester United : 0-1 (Valencia 86.)

Wolfsburg-Besiktas : 0-0

C-csoport:

FC Zürich-Marseille : 0-1 (Heinze 86.)

Real Madrid-AC Milan : 2-3 (Raúl 19.,Drenthe 76., - Pirlo 62.,Pato 66.,88.)

A Bajnokok Ligája C-csoportjának rangadóján az eddig hibátlan Real Madrid az előző fordulóban szégyenszemre az FC Zürichtől hazai pályán vereséget szenvedő AC Milant fogadta. A mérkőzés pikantériáját Kaká játéka jelentette: a Realhoz a nyáron 65 millió euróért érkező brazil klasszis ugyanis épp előző munkaadója ellen lépett pályára.

A találkozó elején jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, a csapatok láthatóan a biztonságot helyezték előtérbe. Az első nagyobb helyzet viszont rögtön gólt eredményezett a 19. percben, bár ez leginkább Dida kapitális hibájának köszönhető, mintsem a madridi támadók remek kombinációjának.

Esteban Granero lőhetett kapura 17 méterről, középre tartó kísérletét Dida először megfogta, majd teljesen ártalmatlan helyzetben kiejtette kezei közül, és a közelben sertepertélő Raúl az üres kapuba továbbította a labdát. 1–0

A 32 éves gólvágónak ez volt a 66. találata nemzetközi kupamérkőzéseken, amellyel utolérte az örökranglistán második helyen álló német csatárlegendát, Gerd Müllert. Az éllovas – és szintén a pályán lévő – Filippo Inzaghi 68 góllal áll a lista élén.

A gól nem sokat változtatott a játék képén, a hazaiak többet birtokolták a labdát, nagy helyzetet azonban egyik csapatnak sem sikerült kialakítania. A madridi közönség által (Barcelona-múltja miatt) folyamatosan kifütyült Ronaldinho bemutatott néhány gyönyörű trükköt, csapata játékához azonban nem tudott érdemit hozzátenni.

A második félidőben felpörgette a játékot a Madrid, többször is veszélyes helyzeteket teremtettek Manuel Pellegrino tanítványai, de gólt a vendégeknek sikerült rúgniuk, méghozzá első kapura tartó lövésükből: a 62. percben Andrea Pirlo mintegy 30 méterről célozta meg Iker Casillas kapuját, és a labda a jobb kapufa mellett a hálóba vágódott. 1–1

Öt perccel később már a milánóiaknál volt az előny, Massimo Ambrosini ugratta ki Alexandre Patót, úgy nézett ki, hogy a kifutó Casillas megszerzi a labdát, ám a kapus elvétette a labdát, és a brazil csatárnak már nem okozott gondot 15 méterről az üres kapuba gurítania. 1–2

A vendégek sem örülhettek túl sok ideig, a 76. percben a csereként beállt Royston Drenthe egyenlített ki. Raúl ívelt egy szögletet a hollandhoz, aki előbb fölpörgette a labdát, majd 20 méterről a bal alsóba vágta. 2–2

Még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a csapatok: felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét oldalon született egy érvénytelen gól, a meccset végül Pato villanása döntötte el. Clarence Seedorf remekül ívelt a brazil támadó elé, aki az ötös sarkának közeléből, kapásból a kapuba vágta a játékszert. 2–3

Több gól már nem esett a mérkőzésen, így az első félidőt átalvó AC Milan először győzött tétmeccsen a Real Madrid otthonában.

D-csoport:

Chelsea-Atletico Madrid : 4-0 (Kalou 41.,52.,Lampard 69.,Perea 90.(ög))

Porto-APOEL Nicosia : 2-1 (Hulk 33.,48.(11es), - Pereira 22.(ög))

G-csoport:

Rangers-Unirea Urziceni : 1-4 (Vilana 2.(ög), - Bilasco 32.,Lafferty49.(ög)

Mcculloch 59.(ög),Brandán 65.)

Stuttgart-Sevilla : 1-3 (Élson 74., - Squillaci 23.,72.,Navas 55.)

H-csoport:

AZ Alkmaar-Arsenal : 1-1 (Mendes 93., - Fabregas 36.)

Olympiakosz-Standard Liege : 2-1 (Mitroglu 43.,Sztoltidisz 93., -

De Camargo 38.)

E-csoport

DVSC-TEVA-Fiorentina : 3-4 (Czvitkovics 2.,Rudolf 28.,Coulibaly 88., -

Mutu 6.,20.,Gilardino 10.,Santana 37.)

A Debrecen a harmadik Bajnokok Ligája-mérkőzésén 4–3-ra kikapott a Fiorentinától a Puskás Ferenc Stadionban. A Loki első találatát a BL főtábláján Czvitkovics Péter szerezte, Rudolf Gergely pedig hatalmas bombagólt lőtt, de az olaszok négyszer is eredményesek voltak az első félidőben. A meccs hajrájában Adamo Coulibaly szépített, ám egyenlíteni nem tudott a Debrecen.

Amint az már a délután folyamán kiderült, Herczeg András, a Loki klubmenedzsere Rudolf Gergelynek és Leandrónak is a kezdők között adott helyet. A DVSC így a Polekszics – Bodnár, Komlósi, Mészáros N., Leandro – Czvitkovics, Varga J., Kiss Z., Szakály P. – Coulibaly, Rudolf kezdő tizeneggyel állt fel.

A másik oldalon Sztevan Jovetics és Riccardo Montolivo sem került be a kezdőcsapatba. A Fiorentina Frey – Comotto, Dainelli, Gamberini, Pasqual – Santana, C. Zanetti, Donadel, Vargas – Mutu, Gilardino felállásban kezdte a találkozót.

A lehető legjobban kezdte a mérkőzést a Debrecen. Szép összjáték után Varga József ívelte be a labdát, és a hosszú oldalon érkező Czvitkovics Péter kapásból betalált a vendégek kapujába, ezzel pedig megnyerte az 1 millió forintot, amelyet a Nemzeti Sport ajánlott fel a Loki első gólszerzőjének a BL-ben (1–0).

Nem tarthatott azonban sokáig a magyar szurkolók öröme: Dario Dainelli adta be a labdát a jobb oldalról, és a hazai tizenhatoson belül helyezkedő Adrian Mutu kapásból lőtt Vukasin Polekszics kapujába (1–1).

Ráadásul négy perccel később a vezetést is megszerezték az olaszok. Előbb Juan Manuel Vargas találta telibe a felső lécet, majd Mutu passzolt Alberto Gilardinóhoz a Loki tizenhatosán belül, aki nem hibázott szemben a kapuval (1–2).

A Loki a két kapott gól után is próbálkozott támadásokkal, de a 20. percben a Fiorentina már a harmadik találatát szerezte meg. Gilardino két ember között vette át a labdát, majd visszapasszolt a második hullámban érkező Mutuhoz, aki kapásból hatalmas gólt lőtt Polekszics kapujába. A labda a bal kapufáról pattant a hálóba. Az olaszok támadóit egyszerűen nem tudták tartani a DVSC védői (1–3).

Néhány perccel később Rudolf Gergely veszélyeztetett a másik oldalon, de Sébastien Frey kivédte a jobb alsó sarokba tartó lapos lövést. Ám három perccel később már nem volt esélye a hárításra a francia kapusnak: Rudolf cselezgetett a tizenhatos bal sarkánál, majd hatalmas gólt ragasztott a Fiorentina kapujának bal felső sarkába (2–3).

A 34. percben Adamo Coulibaly is betalált az olasz együttes kapujába, de a játékvezető nem adta meg a találatát, mivel a Loki légiósa lesen kapta a labdát. Mindenesetre az akció biztató volt.

Néhány pillanattal később aztán ismét kapitulált a hazai védelem. Bal oldali beadás után Mutu lőtt kapásból, Polekszics ekkor még bravúrral védett, ám a kipattanót Mario Alberto Santana a magyar kapuba helyezte (2–4).

A szünet előtt már nem született több gól. A Debrecen támadójátékára nem lehetett panasz, de védekezésben nem sikerült felvenni a harcot a Fiorentinával.

A második félidő elején sem változott igazán a játék képe. Előbb Bodnár László próbálkozott lövéssel távolról, de Frey magabiztosan fogta a labdát, majd Gilardino került helyzetbe a Loki tizenhatosán belül, ám az utolsó pillanatban – az első félidőben Mészáros Norbertet váltó – Szélesi Zoltánnak sikerült elpöckölnie előle a labdát.

Kissé visszavettek a tempóból a csapatok. A Debrecen kényszerűen inkább a védekezésre összpontosított, míg a Fiorentina többször próbálkozott támadással, de igazán nagy helyzetet nem alakított ki.

A második félidő közepéhez érve kezdett éledezni a Loki, előbb Coulibaly próbálkozott beadással, majd Czvitkovics lőtt veszélyesen kapura, Frey azonban védte az erős lövést.

A 76. percben Coulibaly került nagy helyzetbe, ám lövése csak az oldalhálót találta el, aztán a 83. percben még nagyobb lehetőség adódott a francia csatár előtt: egyedül vezethette a labdát Freyre, de nem tudott túljárni a kapus eszén, aki beleért a lövésébe, a labda pedig a védőkhöz került.

A 88. percben Coulibaly kijavította iménti hibáját: Bodnár jobb oldali beadása után a tizenhatoson belül megelőzte Alessandro Gamberinit, és Frey kapujába bólintott (3–4).

Az utolsó pillanatokban még próbálkozott a Loki az egyenlítéssel, de nem sikerült megszerezni a negyedik gólt, így a Fiorentina nyerte meg a találkozót 4–3-ra.

PRANDELLIT MEGLEPTE A LOKI

„Két, győzelemre játszó csapatot, és éppen ezért kiváló meccset láttam. Gratulálok a Debrecennek, mert kétgólos hátrányban is támadott. Kevés olyan együttes van, amely 2-4 után nem esik össze" - mondta a sajtótájékoztatón Cesare Prandelli, a Fiorentina vezetőedzője.

„A munkában hiszek, és ennek meg is van az eredménye. A csapatom szépen játszik, sokat kockáztat, de a futball erről szól, ez vezet eredményre, még ha időnként hibázunk is" - fogalmazott a szakember, aki elmondta, nem foglalkoztatja különösebben, hogy a Liverpool hazai pályán kikapott a Lyontól.

„Ez az eredmény felboríthatja az előzetes várakozásokat a csoportban, de nekünk ezzel nem kell foglalkoznunk, a saját játékunkat kell játszanunk a hátralévő meccseken is" - mondta.

Prandelli kiemelte a román Adrian Mutu játékát, aki hosszú idő után ismét bizonyítani tudta, hogy nagyon fontos tagja a Fiorentinának - olyan játékos, aki bármikor képes meccseket eldönteni.

Liverpool-Olympic Lyon : 1-2 (Benajun 41., - Gonalons 72.,Delgado 91.)