A keddi játéknap mérkőzései:

A-csoport

Bayern München-Bordeaux :  0-2  (Gourcuff 31.,Samak 90.)

Maccabi Haifa-Juventus :  0-1  (Camoranesi 46.)

Izraelben a Maccabi Haifa és a Juventus mérkőzésén kellemesen unalmas labdaterelgetésbe kezdtek a csapatok, az első félidőt a teljes ellaposodástól az utolsó pillanatban Mauro Camoranesi mentette meg. A torinóiak válogatott játékosa Cáceres előkészítése után talált be a korábban többször is bravúrral hárító Nir Davidovic kapujába (0–1).

Az 53. percben Amauri rezgette meg a hálót – apró probléma, hogy az asszisztens behúzta a lest –, a nem túl magas színvonalú játékrész következő helyzetét pedig Diego puskázta el.

A Maccabi Arbeitman és Ghadir révén hagyott ki helyzeteket, de a Juventus rutinosan kivédekezte a hazaiak támadásait, és elvitte a pontokat Izraelből – ahogy az elvárható is volt. Az izraeli bajnok továbbra is pont és rúgott gól nélkül áll.

31.,Berezuckij 47.)

Besiktas-Wolfsburg :  0-3  (Misimovic 14.,Gentner 80.,Dzeko 87.)

C-csoport

Olympique Marseille-FC Zürich :  6-1  (Aegerter 3.(ög),Abriel 12.,Niang

52.,Hilton 80.,Cheyrou 87.,

Brandao 90., -Aphonse 31.)

AC Milan-Real Madrid :  1-1  (Ronaldinho 35.(11es), - Benzema 30.)

A Bajnokok Ligája 4. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapása a legrangosabb európai kupát hétszer elhódító olasz AC Milan és a kilencszeres győztes spanyol Real Madrid összecsapása volt. A mérkőzés nemcsak a két csapat rangja, hanem a csoport állása miatt is rangadó volt, hiszen a találkozót megelőzően mindkét gárda hat ponttal állt a C-csoportban.

A találkozót a két hete a Milantól hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedő Real kezdte jobban. A spanyol gárdából Karim Benzema előbb a 6. percben veszélyeztetett, de Dida a kapu fölé tolta a lövését, majd nem sokkal később ismét a francia támadó került helyzetbe, ezúttal 15 méterről a jobb oldali kapufa mellé lőtt.

A másik oldalon Alexandre Pato került először helyzetbe: a brazil jó csel után már csak Iker Casillasszal állt szemben, de a kapus jó ütemben mozdult ki, így hárítani tudott.

A mérkőzés negyedik helyzetéből aztán megszületett az első gól. A Milannak a nyáron hat év után hátat fordító Kakát nem támadták meg a hazai védők, a brazil támadó 19 méterről lőtt, lövése Didáról kipattant Benzema elé, aki a harmadik lehetőségét már nem puskázta el, éles szögből, négy méterről a hosszú sarokba lőtt. (A Realnak 1956 óta ez volt az első gólja idegenben az AC Milan ellen.) 0–1

A gól után még inkább felpörgött az addig sem unalmas meccs: a Milan Ronaldinho 11-esből szerzett góljával hat perc múlva egyenlített. A piros-feketék azt követően jutottak büntetőhöz, hogy egy becsúszásnál a madridiak portugál védője, Pepe kézzel sodorta el a labdát a tizenhatoson belül. A 11-est Ronaldinho a jobb felső sarokba bombázta! 1–1

Alig néhány perc múlva Pato is betalált, csak éppen a német Felix Brych játékvezető nem adta meg a találatot. A 20 éves csatár a jobb oldalon lépett ki a leshatárról, majd lehagyta védőjét, Álvaro Arbeloát, és a hosszú sarokba lőtt, de a játékvezető szabálytalanságot látott (alighanem amikor Pato elment Arbeloa mellett), ezért érvénytelenítette a gólt.

A második félidő elején alábbhagyott az addigi kiváló színvonal, több rossz megoldást és látványos szabálytalanságot (Pato például két védő között kézzel tette maga elé a labdát) láthatott a mérkőzésre kilátogató 75 907 néző.

A Milan támadott többet, de nem volt átütőerő a hazaiak játékában, igazán nagy helyzetet nem is tudtak kialakítani.

A játék képe a folytatásban sem sokat változott, hiába állt be a Realba Raúl és Ruud van Nistelrooy, a hazaiaknál pedig Filippo Inzaghi.

Inzaghinak ugyan két helyzete is volt a hajrában, de előbb a kapu fölé (mögé érkezett a labda, és már nem tudta irányítani a ballábas lövést), majd mellé lőtt, a vendégeknél pedig előbb Marcelo veszélyeztetett, később Raúl kísérletét hárította Dida.

Gól már nem esett, maradt az 1–1-es döntetlen, ezzel a két csapat hét-hét ponttal továbbra is a csoport első két helyét foglalja el.

D-csoport

Atletico Madrid-Chelsea :  2-2  (Aguero 65.,91., - Drogba 82.,88.)

APOEL Nicosia-Porto :  0-1  (Falcao 84.)

A szerdai játéknap mérkőzései

E-csoport

Olympique Lyon-Liverpool :  1-1  (Lisandro López 90., - Babel 83.)

Fiorentina-DVSC-TEVA : 5-2  (Mutu 14.,Dainelli 52.,Montolivo 59.,

Marchionni 61.,Gilardino 74., -

- Rudolf 38.,Coulibaly 53.)

Firenze a csúnyábbik arcát mutatta, a toszkán városban szakadt az eső, ami a nézőszámon is meglátszott. Erős túlzás lenne azt állítani, hogy a szurkolók csordultig megtöltötték az Artemio Franchi stadiont.

Komlósi számára hamar véget ért a mérkőzés (Fotó: Reuters)
Komlósi számára hamar véget
ért a mérkőzés (Fotó: Reuters
)

Az első komolyabb helyzetet megúszta a Loki, Komlósi Ádámról viszont ugyanez nem mondható el, mivel a Dario Dainellivel felugró hátvédnek szétnyílt a bőr a fején, ráadásul meg is szédült, így Herczeg Andrásnak már a mérkőzés elején ki kellett használnia az első cserelehetőségét. Kiss Zoltán állt be Komlósi helyére.

Juan Vargas bal lábas lövése még elkerülte a debreceni kaput, a 14. percben viszont már örülhettek a hazai szurkolók. Marco Marchionni húzott el a jobb oldalon, középre emelt, Adrian Mutu pedig előrevetődve fejelt Djordje Pantics kapujába. 1–0

Az első húsz percben a DVSC támadásban nem sokat mutatott, Vlada Avramovnak mindössze Rudolf Gergely vérszegény lövésénél kellett közbeavatkoznia.

A kezdeti megilletődöttség után azonban kezdett magára találni a DVSC, egyre többször jutott el a hazaiak kapujáig, és már több szép labdakihozatalt is láthattunk Czvitkovicséktól.

Aközépső védőkre rájárt a rúd ezen a mérkőzésen, ugyanis Komlósi után Alessandro Gamberininek is kényszerűségből kellett elhagynia a pályát.

Nem sokon múlott, hogy a Fiorentina 2–0-ra elhúzzon, Gilardino szöglet utáni fejese ugyanis a kapufát érintve hagyta el a játékteret, ehelyett azonban a Debrecen szerzett gólt! A 38. percben Leandro tökéletesen adott be a bal oldalról, a Gamberini helyére beállt Per Kröldrup nem érte el a labdát, Rudolf viszont bedobta magát, és jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1

A szünetig már nem esett több gól, így a Debrecen először vonulhatott úgy pihenőre a csoportküzdelmek során, hogy nem volt hátrányban.

Cesare Prandelli a védekező középpályásként robotoló Cristiano Zanetti helyére a kreatívabb Riccardo Montolivót küldte be. Nem valószínű, hogy csupán emiatt, mindenesetre a Fiorentina alaposan bekezdett a második félidőben. Előbb Gilardino lőtt mellé, majd Mutu remek próbálkozását tolta Pantics hatalmas bravúrral szögletre.

Hiába védett azonban többször is remekül a szerb kapus, az 52. percben egy jobb oldali beadásra rossz ütemben mozdult ki, és Dainelli az üresen maradt kapuba fejelt. 2–1

Sajnos ezzel lendületbe jöttek a hazaiak, akik kilenc perc múlva már hárommal vezettek. Az 59. percben Vargas bal oldali beadása ment el a kapu előtt keresztbe, a hosszú oldalon érkező Montolivo pedig Rudolfhoz hasonlóan bevetődve helyezett a hálóba. 3–1

A Lokit alaposan megfogta a két bekapott gól, ezt kihasználva pedig nem sokkal később újabb találatot értek el a hazaiak. Marchionni lépett ki középen ziccerben, majd pimasz megoldást választva átemelte a kimozduló Panticsot, így már hárommal vezettek a lilák. 4–1

Még mielőtt azonban végleg hátradőlhettek volna az olasz szurkolók, Coulibaly visszahozta a debreceni reményeket. A Dainelli gólja után Ramos helyére becserélt francia támadó jobb oldali beadás után fejjel volt eredményes. 4–2

Hiába volt azonban minden igyekezet, a hajdúsági gárda védelme ezen az estén sem állt a helyzet magaslatán, és ezt a 74. percben Gilardino használta ki, aki közelről csúsztatott Pantics kapujába. 5–2

Ezzel zárult a gólok sora, az utolsó negyedórát amolyan kötelező jelleggel tudták le a csapatok. A Fiorentina játékosai rendkívül sportszerű módon a meccs végén sorfalat álltak a levonuló debreceni játékosoknak, akik legközelebb november 24-én lépnek pályára az elitsorozatban, a Liverpool vendéglátójaként.

Rubin Kazan-Barcelona :  0-0

Dinamo Kijev-Inter :  1-2  (Sevcsenko 21., - Milito 86.,Sneijder 89.)

A szívbajt hozta szurkolóira a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre negyedik fordulójában Kijevben szereplő Internazionale. Az F-csoportban érdekelt olasz együttes a 21. perctől hátrányban játszott, de két hajrában szerzett góllal megfordította a meccset.

Az első negyedórában a kapuk előtt pattogott a labda Kijevben, de különösebb helyzet nem alakult ki a pályán, amelyen Wesley Sneijder is ott szaladgált Inter-mezben. A holland középpályás játéka a meccs előtt igencsak kétséges volt, ám végül a kezdőbe jelölte őt José Mourinho vezetőedző.

A 21. percben viszont tulajdonképpen helyzet nélkül jött a találkozó első gólja. Egy jobb oldali beadás után Andrij Sevcsenko mellel vette maga elé a labdát a tizenhatos sarkánál, majd lövésre szánta el magát, és a kétségbeesetten menteni igyekvő Cambiassón megpattanó labda Júlio César fölött a hálóba hullott (1–0). Maradjunk annyiban, a brazil kapus jobb helyezkedéssel háríthatta volna a lövést...

Az Inter ezek után végig futott az eredmény után, majd Diego Milito – Sneijder passza után – megmentette a milánói gárda becsületét, a 86. percben szerzett gólt az argentin (1–1).

Aztán Milito visszadta a kölcsönt, ezúttal ő passzolt és Sneijder lőtt, a 89. percben szerzett találat pedig már a 2–1-es vezetést és egyben a győzelmet jelentette a milánóiaknak, akik a tabella élére ugrottak a Kijevben szerzett három ponttal.