Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A keddi játéknap mérkőzései

E-csoport

DVSC-TEVA-Liverpool :  0-1  (N'Gog 4.)

Fiorentina-Olympic Lyon :  1-0  (Vargas 28.(11es)

A Lyon mellett a Fiorentina lett a másik továbbjutó a labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjából. Az olasz együttes Juan Vargas találatával nyert, így a Debrecen ellen Budapesten nyerő Liverpool búcsúzni kényszerült.

Massimo Gobbi nagy csatában Sydney Govou-val (fotó: Reuters)
Massimo Gobbi (jobbra) nagy csatában Sydney Govouval (fotó: Reuters)

A Lyon páholyból várhatta a Fiorentina elleni meccset, hiszen már az előző körben bebiztosította a továbbjutását. Az olaszok ellenben még izgulhattak, ám egy esetleges győzelemmel ők is nagy lépést tehettek a továbblépés felé.

Claude Puel erős együttest küldött pályára annak ellenére is, hogy Jeremy Toulalan és Lisandro López sem volt ott a vendégcsapatban.

A firenzeiek kezdtek jobban, a 10. percben Santana lövését csak a kapufa mentette. A lyoniak nem panaszkodhattak a balszerencsére, mivel egy perccel később Gilardino is hasonlóan járt, a kapufa megint kisegítette a látogatókat.

Az első félóra vége előtt azonban már a kapufa sem menthette meg a Lyont: Cissokho szabálytalankodott Marchionnival szemben, a megítélt büntetőt pedig Vargas váltotta magabiztosan gólra a 28. percben.

A második játékrészben is főleg a Fiorentina maradt támadásban, Claude Puel erre a 67. percben becserélte Lisandro Lópezt. Ám az argentin sem tudott új lendületet adni csapatának, így a Lyon kénytelen volt pont nélkül hazatérni. A Fiorentina továbbjutott, s ezzel egyúttal kiejtette a Budapesten nyerő Liverpoolt.

0

Az E jelű kvartettből a Fiorentina és a Lyon már biztos továbbjutó,köztük már csak a csoportelsőségért megy a küzdelem.A Liverpool az Európa Ligában folytathatja tovább a küzdelmeket.

F-csoport

Rubin-Kazan-Dinamo Kijev :  0-0

Barcelona-Internazionale :  2-0  (Pique 10.,Pedro 26.)

A Barcelona nem sok esélyt adott az Internek a Camp Nouban: a Lionel Messi és Zlatan Ibrahimovic nélkül játszó katalán együttes szinte végig uralta a meccset, Gerard Piqué, valamint Pedro góljával megnyerte a találkozót, és ezzel az élre állt az F-csoportban.

Pedro (balra) gólja után is a Barcelona uralta a meccset (Fotó: Reuters)

Josep Guardiola, a Barcelona vezetőedzője a katalán együttes Inter elleni Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt elmondta, Lionel Messi és Zlatan Ibrahimovic nélkül is képesek megverni a milánóiakat.

A címvédő trénere ennek megfelelően csak a kispadon adott helyet két, sérüléssel bajlódó sztárjának, a Barcelona pedig hamar megmutatta, hogy az argentin és a svéd klasszis nélkül is kiválóan tud játszani.

A katalánok a mérkőzés elejétől kezdve uralták a játékot, és Gerard Piqué már a tizedik percben megszerezte a vezetést. Bal oldali szöglet után Thierry Henry tette tovább a labdát fejjel, és a hosszú oldalon érkező védő a kapuba bombázott.

Miközben az Inter még csak el sem jutott a hazaiak kapujáig, a Barca megszerezte a második gólját is. A 26. percben Xavi indította nagyszerűen a jobb szélen felfutó Daniel Alvest, aki keresztbe ívelt, a középen érkező Pedro kapásból lőtt kapura, a labda pedig Júlio Césart is érintve került a hálóba.

A vendégek első nagyobbhelyzetére nem kevesebb mint 35 percet kellett várni, amikor Victor Valdés közreműködésével Dejan Sztankovics lőhetett az üres kapura távolról, de próbálkozása célt tévesztett.

A Barcelona akár a harmadik gólját is megszerezhette volna, amikor jobb oldali szöglet után Seydou Keita fejelt veszélyesen kapura, ám Júlio César védte a középre tartó labdát.

A szünet után sem változott jelentősen a játék képe: a hazaiak uralták a játékot, bár már nem tartották annyival többet a milánóiaknál a labdát, mint az első félidőben.

Az 54. percben aztán csak Júlio César nagy bravúrja mentette meg az Intert a harmadik kapott góltól: Daniel Alves ívelt középre jobbról, és a középen érkező Xavi nagyszerűen fejelt kapura, ám a brazil kapus szépen hárított.

Az Inter valamelyest magára talált, legalábbis a Barcelona fölénye már nem volt olyan kiemelkedő, mint az első félidőben. Ám Mourinho csapata továbbra sem tudta feltörni a katalánok védelmét, és inkább a Barcelona támadásai voltak veszélyesebbek.

A találkozó hajrájában a házigazda kissé visszavett a tempóból, de az eredményen már ez sem változtatott, így a katalánok 2–0-ra nyertek és átvették a vezetést az F-csoportban.

5

Ezen csoport küzdelmei még teljesen nyíltak,bárki továbbjuthat.

G-csoport

Rangers-VFB Stuttgart :  0-2  (Rudy 19.,Kuzmanovics 59.)

Unirea Urziceni-Sevilla :  1-0  (Dragutinovics 45.(ög))

Ebből a csoportból a Sevilla már biztos továbbjutó.

H-csoport

AZ Alkmaar-Olympiakosz :  0-0

Arsenal-Standard Liege :  2-0  (Nasri 35.,Denílson 47.)

Ebből a csoport az Arsenal már biztosan csoportelsőként jut tovább.

A szerdai játéknap  mérkőzései

A-csoport

Bayern München-Maccabi Haifa :  1-0  (Olic 62.)

Bordeaux-Juventus :  2-0  (Fernando 54.,Samah 93.)

Az első félidő Bordeaux-ban sem volt sokkal jobb, 45 perc alatt összesen négyszer találta el a kaput a két csapat… Az egyébként is végig enyhe fölényben játszó Girondins hagyta ki a legnagyobb ziccert, a 38. percben Maruan Samah egyedül lépett ki, de Gigi Buffon hárítani tudta lövését.

Fordulás után aztán hamar megszerezték a vezetést a franciák, Jaroslav Plasil szabadrúgása után Fernando emelkedett a legjobban, és fejesével szemben Buffon tehetetlennek bizonyult (1–0). A Juve válaszát Diego próbálta postázni – löketét Carrasso hatástalanította –, majd a brazil irányító Alessandro Del Piero előkészítése után kihagyott egy nagy ziccert is.

Del Pieró számára ezzel véget is ért a meccs, a fiatal Ciro Immobile váltotta fel, Amauri helyére pedig Giovinco állt be – a Juve támadójátéka ettől sem lett pörgősebb. A 93. percben Samah bólintott egyet egy szöglet után, végleg lezárva a nyitott kérdéseket – a Girondins teljesen megérdemelten nyert 2–0-ra.

A torinóiak bordeaux-i bukásukkal magukat hozták nehéz helyzetbe, így az utolsó fordulóban hazai pályán a továbbjutás eldöntéséért meccselnek a Bayernnel.

Szárnyal a Bordeaux: a francia bajnoknak a csoportgyőzelem is megvan a Juve legyőzésével (Fotó: Reuters)

0

Ebből a csoportból a Bordeaux biztosan csoportelsőként jut tovább,még a Juventus és a Bayern München az utolsó fordulóban egymás ellen küzdhet meg a második helyért.

B-csoport

Manchester United-Besiktas :  0-1  (Tello 20.)

Ezzel a vereséggel véget ért a Manchester United 23!!! mérkőzés óta tartó hazai veretlenségi sorozata.

CSZKA Moszkva-Wolfsburg :  2-1  (Necid 58.,Kraszics 66., ill. Dzeko 19.)

A Manchester United helye már biztos a legjobb 16 között.

C-csoport

Real Madrid-FC Zürich :  1-0  (Higuain 21.)

AC Milan-Olympic Marseille :  1-1  (Boriello 10., ill. Lucho Gonzalez 16.)

Az 5. forduló eredményei után is kérdéses a C-csoport továbbjutóinak kiléte a Bajnokok Ligájában. A Real Madrid hazai pályán Gonzalo Higuaín góljával 1–0-ra legyőzte a Zürichet, míg a Milan és az Olympique Marseille 1–1-es döntetlent játszott a San Siróban. A csoportot a Real vezeti tíz ponttal,

A továbbjutás szempontjából is fontos mérkőzést játszott egymással az AC Milan és az Olympique Marseille a Bajnokok Ligája C-csoportjában. Az OM egypontos hátrányban volt a piros-feketékkel (és a Real Madriddal) szemben, és céljuk nem lehetett más, mint az idegenbeli győzelem.

A találkozó azonban a Milan számára is létfontosságú volt, és Leonardo csapata ennek megfelelően már az első tíz percben magához ragadta a kezdeményezést.

A franciák az első rohamokat még visszaverték, azonban a 10. percben Marco Borriello ellen már nem volt ellenszer. Az elmúlt hetekben egyre jobb formába lendülő támadó ballal remek cselt csinált Gabriel Heinze mellett a büntetőterület jobb oldalán, majd ugyanazzal a lábával hét méterről Steve Mandanda kapus feneke alatt a kapu közepébe helyezett. 1–0

Elég volt azonban egy hiba, nevezetesen Didáé, és máris egyenlített a Marseille. A 16. percben Mamadou Niang futott el a bal oldalon, erős szorításban is középre adott, a brazil kapus öklözött, ám röviden, így Lucho González került szembe a kapuval, és az argentin játékos tíz méterről a kapu közepébe bombázta a labdát. 1–1

Az iramra ugyan a folytatásban sem lehetett panasz, ám csupán egy-két helyzetet lehetett feljegyezni. A Milan elsősorban betörések, majd távoli lövések révén próbált veszélyt teremteni, míg a Marseille a kontrákban bízott.

Borriellót Souleymane Diawara a 25. percben tanítani való módon szerelte óriási helyzetben az ötösön, a második félidőben azonban a túloldalon is kimaradt egy talán még nagyobb helyzet – azzal a különbséggel, hogy Brandao a 65. percben senkitől sem zavartatva lőtt fölé öt(!) méterről (a labda a lécet is érintve ment fölé).

Sőt a hajrában Diawara révén újra kapufáig jutott a Marseille, ám a labda kifelé pattant a lécről. A francia csapatnak nem volt szerencséje, így nem tudta győzelemre váltani csekély fölényét.