Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

Anderlecht (belga)–Timisoara (román) 3–1 (Suárez 29. – 11-esből,

Boussoufa 69., Legear 94., ill. Parks 51.)

Dinamo Zagreb–Ajax (holland) 0–2 (Pantelics 14., De Zeeuw 45.)

B-csoport

Genoa (olasz)–Lille (francia) 3–2 (Palacio 14., Crespo 58., Sculli 90., ill. Frau 76., Gervinho 84.)

A forduló előtt élen álló Lille kiharcolhatta volna a továbbjutást a Genoa vendégeként, ám az első három fordulóban mindössze három pontot gyűjtő olaszok a hosszabbításban esett Giuseppe Sculli-gólnak köszönhetően megszerezték második győzelmüket, elodázva így a franciák ünnepét.

Slavia Praha (cseh)–Valencia (spanyol) 2–2 (Janda 79., Grajciar 82., ill. Joaquín 22. – 11-esből, Maduro 47.)

Hamburg (német)–Celtic (skót) 0–0

Rapid (osztrák)–Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 0–3 (Jadin 12., Vermouth 64., Natcho 70.)

D-csoport

Heerenveen (holland)–Hertha BSC (német) 2–3 (Papadopulos 3., 36. ill. Domovcsijszki 21., 52., Wichniarek 89.)

Sporting (portugál)–Ventspils (lett) 1–1 (Saleiro 22., ill. Zamperini 15.)

E-csoport

AS Roma–Fulham  2–1 (Riise 69., Okaka Chuka 76., ill. Kamara 19.(11es))

Az E-csoport harmadik helyén álló AS Roma a Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban felálló Fulhamet fogadta. A továbbjutás szempontjából nagyon fontos találkozón a vendégek büntetőből szerezték meg a vezetést a 19. percben.

A Gerától induló akció végén Marco Andreolli buktatta Diomansy Kamarát a büntetőterületen belül, a védő sárga lapot kapott, Kamara pedig értékesítette a tizenegyest. A hazaiak az első félidőben csak Phillipe Mexes révén veszélyeztették komolyabban a Fulham kapuját, de a francia védő fejese célt tévesztett.

A fordulás után hamar emberelőnybe került a Roma (a szünetben a gólszerzőt váltó Erik Nevland négy perc játék után kapott piros lapot), és ezt sikerült is gólokra váltania. A 69. percben Jon Arne Riise, hét perccel később pedig Okaka Chuka talált be, így az olasz együttes győzött. A Fulham egyébként kilenc emberrel fejezte be a mérkőzést.

Basel–CSZKA Szófia 3–1 (Gelabert 35.,Frei 41.(11es), 67., ill. Jancsev 61.)

F-csoport

Dinamo Bucuresti–Galatasaray  0–3 (Kewell 22., Nonda 24., Topal 56.)

Sturm Graz (osztrák)–Panathinaikosz (görög) 0–1 (Kacuranisz 70.)

G-csoport

Levszki Szófia (bolgár)–Salzburg (osztrák) 0–1 (Schiemer 93.)

Villarreal (spanyol)–Lazio (olasz) 4–1 (Pires 2., 15.(11es),Cani 13., Rossi 83.(11es), ill. Zarate 73.)

Mozgalmasan indult a Villarreal és a Lazio meccse. Alig kezdődött el a találkozó, Robert Pires távoli szabadrúgása máris kikötött a vendégek hálójában. Hogy szegény olaszokat még az ág is húzza, arról a német játékvezető is tehetett. Knut Kircher ugyanis a harmadik percben a Llorente felé legyintő Baroniót leküldte a pályáról.

A Lazio összezuhant, a 12. percben Cani lövése kötött ki a jobb sarokban, majd miután Pires értékesítette a büntetőt, úgy tűnt, minden eldőlt. De tartogatott még érdekességeket a meccs. A 33. percben Tommaso Rocchi tört kapura, Gonzalo Rodriguez pedig nagyon szerencsétlenül próbált szerelni, és kirúgta a támadó lábát.

Az argentin védőt kiállították, az olaszok pedig nagy esélyt kaptak a visszakapaszkodáshoz. Foggia azonban nem tudott élni vele, a megítélt tizenegyest nagy erővel a felső lécre lőtte. A szünet után a Laziónak csak szépítésre tellett az erejéből, Zarate lövése a 73. percben talált utat a kapuba. A Villarreal Giuseppe Rossi révén még értékesített egy büntetőt, így 4–1-re nyerte meg az összecsapást.