Európa Liga 6. kör

A-csoport

Ajax–Anderlecht 1–3 (Emanuelson 76., ill. Lukaku 13., 22., Legear 43.)

Dinamo Zagreb–Timisoara 1–2 (Scutaru 80.(ög.), ill. Bocur 68.,Goga 84.)

Az Anderlecht és Ajax is 11-11 pontot szerzett,így az egymás elleni eredmények alapján az Anderlecht 1.,az Ajax 2. helyen jutott a legjobb 32 közé.

B-csoport

Genoa–Valencia 1–2 (Crespo 51., ill. Bruno Saltor 45+1., Villa 95.)

Lille–Slavia Praha 3–1 (Cabaye 25.Gervinho 39.Obraniak 80. ill. Vlcek 56.)

A Genoa–Valencia összecsapáson a spanyolok az első félidő hosszabbításában szerezték meg a vezetést, mikor Bruno Saltor egy fejessel alaposan meglepte Scarpit. Amilyen rosszul zárult az első félidő a „griffek" számára, olyan jól indult a második: Hernán Crespo az 51. percben gyorsan egalizált.

Már így sem állt jól a genovaiak szénája, de Scarpi aztán ki is húzta őket a továbbjutásra esélyesek listájáról: a 95. percben a kapus a genovai térfél közepéig előre jött, hogy indítson, majd belerúgta a labdát David Villába, aki megköszönte, és elgyalogolt vele a kapuig...

6 3 3   5–13 –8  3

A Valencia 1.,a Lille 2. helyen várhatja a pénteki sorsolást.A Genoa sajnos búcsúzott az európa kupa porondtól.

C-csoport

Hapoel Tel-Aviv–Hamburger SV 1–0 (S. Yeboah, 23.)

Rapid Wien–Celtic 3–3 (Jelavic 1.,8.,Salihi 19., ill. Fortune 24.,68.,

McGowan 91.)

A Hapoel Tel-Aviv 12 ponttal az első,A HSV 10 ponttal a 2. helyről várhatja a sorsolást.

D-csoport

Hertha–Sporting 1–0 (Kacsar 70.)

H.veen–Ventspils 5–0 (Väyrynen 55.,Elm 58.,Sibon 77.,79.,Janmaa 88.)

A D-csoportból a Sporting 11 ponttal az első,a Hertha 10 ponttal a 2. helyen jutott a legjobb 32 közé.

E-csoport

Basel–Fulham 2–3 (Frei 63.(11es),Streller 87., ill. Zamora 41.,45.,Gera 77.)

CSZKA Szófia–Roma 0–3 (Cerci 45., 52., Scardina 89.)

A csoport másik mérkőzésén a forduló előtt első helyen álló Basel a 18. percben Benjamin Huggel fejesével megszerezte a vezetést Rómában. A hazaiak nem sokkkal később egyenlítethettek volna, ugyanis Simone Perrotta vezethette kapura a labdát, de hosszan tolta meg és már nem tudta átemelni a kifutó kapus fölött.

A 32. percben aztán sikerült az egyenlítés: Francesco Tottit leránották a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig a csapatkapitány a kapu bal alsó sarkába lőtte (Stefan Wessels jó irányba vetődött, hozzáért a labdához, de nem tudta kiütni).

A mérkőzést a montenegrói Mirko Vucsinics döntötte el, aki az 58. percben tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

Ezzel nyert a Roma és átvette a vezetést a csoportban, sőt tovább is jutott, mert ugyan a Basel és a Fulham is megelőzheti még az olaszokat, de mind a két csapat egyszerre már nem.  Geráék továbbra is a harmadik helyen állnak, és akkor juthatnak tovább, ha az utolsó fordulóban nyernek Bázelben.

6 0 1 5 2–12 –10  1

Az E csoportból az AS Roma első,a Fulham 2. helyen várhatja a sorsolást.

F-csoport

Panathinaikosz–Dinamo Bucuresti 3–0 (Rukavina 55., Cissé 80., 85.)

Sturm Graz–Galatasaray 1–0 (Beichler 20.)

Innen a Török Galatasaray 13 ponttal az első,a Görög Panathinaikosz 12 ponttal a 2. helyen jutott tovább.

H-csoport

Steaua Bucuresti–Twente 1–1 (Kapetanosz 18., ill. R. Stam 35.)

Fenerbahce–Sheriff Tiraspol 1–0 (Boral 15.)

A Fenerbache 15 ponttal első,a Twente 8 ponttal a 2. helyen jutott tovább.

I-csoport

Benfica–AEK Athén 2–1 (Maria 45., 73., ill. Blanco 84.)

Everton–BATE Boriszov 0–1 (Jurevics 75.)

A Benfica 15 ponttal és veretlenül első,az Everton 9 ponttal a 2. helyen várja a pénteki sorsolást.

J-csoport

FC Bruges–Toulouse 1–0 (Perisic 92.)

Partizan–Sahtar Doneck 1–0 (Lam. Diarra 6.)

A Shatar Doneck 13 ponttal az 1.,az FC Bruges 11 ponttal a 2. helyen zárta a csoportot.

K-csoport

Sparta Praha–FC Köbenhavn 0–3 (N'Doye 22., 30., Grönkjaer 54.(11es))

CFR Cluj–PSV Eindhoven 0–2 (Lazovics 18. – 11-esből, Ambrabat 68.)

A PSV 14 ponttal és veretlenül az első,a Köbenhavn 10 ponttal a 2. helyen végzett.

L-csoport

Athletic Bilbao–W. Bremen 0–3 (Pizarro 13.,Naldo 20.,Rosenberg 36.)

Nacional–Austria Wien 5–1 (Micael 23.,57., Mateus 33.,Tomasevics 61.,

F. Lópes 66., ill. Schumacher 21.)

A Werder Bremen 16 ponttal és veretlenül az első,az Athletic Bilbao 10 ponttal a 2. helyen végzett az "L" jelű kvartettből.