Az olasz foci kedvelői: Milan-verés Juve módra, Del Piero-rekorddal

• Blogbejegyzések - 129 db
  • Fórumtémák - 3 db
  • Linkek - 8 db

AZ OLASZ FOCI KEDVELŐINEK KLUBJA vezetője

Egygólos győzelmet aratott a Juventus a Milan otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A San Siróban rendezett összecsapáson Fabio Quagliarella szerezte meg a vezetést az „Öreg Hölgynek” még az első félidőben, majd Alessandro Del Piero rekordot jelentő (179. élvonalbeli találatát szerezte Juve-szerelésben) góljával a Juve megduplázta előnyét a második félidő közepén. A hajrában a mérkőzésen rengeteg helyzetet elpuskázó Zlatan Ibrahimovic szépített.

alt

A találkozó első tíz percében a Milan alakított ki több helyzetet, Zlatan Ibrahimovic révén egy kapufát is feljegyezhettünk. A kezdeti hajtás után visszavettek a csapatok, főként mezőnyjáték zajlott, valamint sok apró szabálytalanság is jellemezte a meccset.

A játék képe a félidő közepe felé sem változott, továbbra is a Milan irányította a játékot, a Juventus pedig főként kontrákra rendezkedett be.

A 24. percben kisebb meglepetésre mégis a „zebrák” szerezték meg a vezetést, miután Paolo De Ceglie bal oldali beadását Fabio Quagliarella gyönyörűen a hosszú sarokba fejelte. 0–1

A hajtós első fél óra (és a gól) után megváltozott a játék képe, a Juventus fegyelmezett védekezéssel igyekezett csírájában elfojtani a hazaiak támadásait, valamint gyors kontratámadásokkal a széleken feltörni a Milan védelmét.

Az első félidő hosszabbításában Ibrahimovicnak két lehetősége is lett volna az egyenlítésre, ám a svéd csatár nem tudta bevenni Marco Storari kapuját, így a szünetre egygólos Juve-vezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidőben is a Milan próbált többet támadni, az 50. percben megint csak Ibrahimovic lőhetett 11 méterről kapura, ám lövését Felipe Melo fejjel blokkolta.

Az idő múlásával egyre nagyobb lett a „piros-feketék” mezőnyfölénye, de helyzeteket nem nagyon tudtak kialakítani, ami elsősorban a Juventus szervezett védekezésének volt köszönhető.

A 65. percben szinte a semmiből újabb gólt szereztek a vendégek. Mohamed Sissoko vihette a kapusra a labdát, ám igen szerencsétlenül (leginkább sehogy sem) lőtte azt meg, majd az előtte maradó labdát lekészítette az érkező Alessandro Del Pierónak, aki higgadtan a hosszú alsó sarokba lőtt. 0–2

alt

Del Pierónak ez volt a 179. bajnoki találata a Juventus mezében, ezzel ő lett a klub legeredményesebb góllövője (az élvonalbeli bajnoki találatok számát tekintve), megelőzve Giampiero Bonipertit.

A második bekapott gól után a Milan tovább támadt, és meg is lett az eredménye, hisz a 82. percben Luca Antonini beadását Ibrahimovic „végre” közelről a kapuba fejelte. 1–2

A végére elfáradtak a csapatok, egyre több volt a szabálytalanság és pontatlan passz. A Juventus szervezett védekezésének és jó helyzetkihasználásának köszönhetően 2–1-re győzött a Milan otthonában.