Az olasz foci kedvelői: A Juve kétgólos előny után egy pontra volt jó a Cesena vendégeként

Szeretettel köszöntelek a AZ OLASZ FOCI KEDVELŐINEK KLUBJA közösségi oldalán!

• Képek - 71 db
  • Videók - 3 db
  • Blogbejegyzések - 129 db
  • Fórumtémák - 3 db
  • Linkek - 8 db

AZ OLASZ FOCI KEDVELŐINEK KLUBJA vezetője

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában a Juventus döntetlent játszott a Cesena vendégeként. A Marco Motta kiállítása miatt a 43. perctől emberhátrányban játszó torinóiak mindkét találatát Alessandro Matri szerezte. alt A 10. percben Matri lesgólt szerzett, de ami késett, nem sokat múlt. A 19. percben Alessandro del Piero a kezdőkörből gyorsított fel, majd a lendület közben megszelídített labdát bokából játszotta a keresztbe mozgó Matri elé, aki 14 méterről visszalőtte a labdát a kapu bal alsó sarkába (0–1). A gólban elévülhetetlen érdemeket szerző, gólpasszos Del Pieróé volt a következő említésre méltó megoldás, amikor a Cesena-kapunak háttal, a tizenhatos előtt emelgette a labdát, majd okszival ugratta ki Pepét. Nem a rutinos irányítón múlt, hogy nem húzhatott be még egy strigulát a gólpassz rovatba, mivel társa „eltörte” a labdát, amely így az egyébként végtelenül kiszolgáltatott Francesco Antonioli könnyű zsákmánya lett. A 26. percben óriási egyenlítési lehetőséget hagyott ki a Cesena. Emanuele Giaccherini egyedül léphetett ki a balösszekötő helyén, elgurította a labdát a kifutó Gianluigi Buffon mellett, de az a bal kapufán csattant. Nosza, a lendületben lévő Cesena-támadó továbbszaladt, majd a gólvonaltól egy méterre úgy találta el a labdát, hogy az nem a háló, hanem a szögletzászlót felé vette az irányt. A 35. percben így már kétgólos előnyhöz jutottak a vendégek. Matri játszott önzetlenül Del Piero elé a tizenhatoson belül, utóbbi lövése azonban a kapufán csattant. A kipattanót viszont a feladó látványos, hátravetődős mozdulattal bólintotta a kapuba (0–2). A félidő hátralévő része a házigazdáké volt. Előbb Buffon egy kifutásnál buktatta a Cesena támadóját, ami a kapusnak sárgát, a házigazdáknak büntetőt ért. Erősen véleményes azonban, hogy nem volt azonnali piros lapos az eset. A chilei Luís Antinió Jiménezt azonban ez mit sem zavarta, és a 41. percben higgadtan értékesítette a tizenegyest (1–2). És még nem volt vége, az ellenfelét szerelni készülő, de fejbe talpaló (!) Motta megkapta második sárga, így piros lapját, majd némi vitatkozás után elhagyta a pályát. A belépő kifejezetten brutálisra sikeredett, lehet, hogy az azonnali kiállítást miatt reklamált? A Cesena nagy lehetőséghez jutott, de a lelkesen védekező Juventus a második félidőben kiválóan védekezett. Ebben főszerep jutott Buffonnak, aki több alkalommal is bravúrosan mentett. A 80. percben aztán nem volt pardon, Marco Parolo egy kipattanót vágott a bal alsóba, pontot mentve csapatának (2–2). Izgalmas mérkőzésen a döntetlen igazságosnak mondható, bár a teljes létszámú Juve alighanem legyűrte volna vendéglátóját.  Cesena–Juventus 2–2 (Jiménez 41. – 11-esből, Parolo 80., ill. Matri 19., 35.)