Az olasz foci kedvelői: Inter-fordítás, Roma-iksz, megvan a Juve első sikere

• Blogbejegyzések - 129 db
  • Fórumtémák - 3 db
  • Linkek - 8 db

AZ OLASZ FOCI KEDVELŐINEK KLUBJA vezetője

Az olasz labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában Palermóban fordított a címvédő Internazionale, míg az AS Roma csak döntetlent játszott a Bolognával, a Juventus viszont szezonbeli első sikerét aratta. Idegenben nyert a Brescia és ikszelt a Genoa, de sem Vass Ádám, sem Rudolf Gergely nem kapott szerepet csapatában.

Nehéz időszakot élt át az AS Roma az utóbbi meccseken: azok után, hogy a bajnokságban az újonc Cesena ellen csak 0–0-s döntetlenre volt képes, a Cagliari otthonában pedig semmire sem (1–5), a Bajnokok Ligájában is kudarcot vallott: a Bayern Münchentől kikapott 2–0-ra.

„Hallom, hogy Totti ellenem fordult – nyilatkozta Claudio Ranieri a találkozó előtt. – Ez a legnagyobb butaság, amit valaha papírra vetettek. Már az előző idényben is elmondtam, hogy a Roma öltözőjében csupa egészséges ember mozog. Értelmes lények, akik azért küzdenek, hogy a csapat minél sikeresebb legyen."

A fővárosiaknak most a mezőny hátsó felében tanyázó Bologna ellen adatott meg a javítás lehetősége, és már a 7. percben megszerezték a vezetést: Mexes indította a saját kapuja elől a leshatárról kilépő Marco Borriellót, aki okosan a jobb alsóba helyezett. Ranieri együttese a második félidőben egy öngóllal növelte előnyét, de Marco di Vaio a 77. percben ismét szorossá tette a meccset, sőt a lefújás előtt belőtte az egyenlítő gólt is.

A Roma mellett a Juventus is szezonbeli első sikerére hajtott, és a fővárosiakkal ellentétben magabiztosan hozta a meccsét. Leonardo Bonucci egy szabadrúgás utáni kavarodás végén már a 8. percben betalált, majd Fabio Quagliarella szerzett nem akármilyen találatot. Milos Kraszics jobb oldali centerezése után sarokkal talált a kapuba. A szünet előtt még Claudio Marchisio is lőtt egy szép kapásgólt, a második félidőben pedig Vincenzo Iaquinta is hozzátett egyet a biztos sikerhez.

alt

Az Internek sem alakult simán a palermói kiruccanása, ugyanis a szünetben hátrányban állt. Egy szépen kijátszott támadás végén Josip Ilicic lőtte be a Júlio Césarról kipattanó labdát. Érett a meglepetés, de Samuel Eto'o révén fordítani tudtak a fekete-kékek: a kameruni támadó előbb Maicontól, majd Dejan Sztankovicstól kapott remek gólpasszt.

A Bari hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Cagliari vendégeként. Mindkét csapat öt-öt pontot gyűjtött az eddigi fordulók során, és továbbra is őrzi veretlenségét. És amire valószínűleg kevesen gondoltak volna, három kör után a ma is nyerő Cesena áll a tabella élén...

Ami a magyar érdekeltségű párosításokat illeti: Vass Ádámék a Chievo vendégeként hozták el a három pontot (a magyar játékos sérülése miatt nem kapott szerepet), míg Rudolf Gergely együttese, a Genoa a Parmával játszott döntetlent. Rudolf nem került be a keretbe, amiben szerepe lehetett az első gólt szerző Luca Toni visszatérésének is. Koman Vladimir csapata, a Sampdoria a Napoli ellen lép majd pályára főműsoridőben.